Zajímavá místa

Zajímavá místa v okolí ubytování

Bobová dráha Janov nad Nisou

V roce 2004 vznikla myšlenka na vybudování bobové dráhy. Po všech možných administrativních a jiných peripetiích byla v roce 2006 založena firma Bobová dráha Janov s.r.o. a ten samý rok začala náročná stavba ve velice příkrém a skalnatém terénu. Po pěti měsících, dne 16. září 2006 byla slavnostně otevřena a zpřístupněna veřejnosti. Bobová dráha je skvělou atrakcí pro aktivní využití volného času a ocení ji návštěvníci všech věkových kategorií. Vlek má délku 270 metrů, dráha je v délce 900 metrů, převýšení dráhy je 78 metrů. Boby s gumovými kolečky jsou bezpečné a velmi lehce ovladatelné, jejich obsluhu zvládnou i malé děti. Raritou bobové dráhy v Janově nad Nisou je karusel, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů. Součástí areálu je samoobslužná restaurace, kde nabízejí steaky, hranolky, palačinky, nově otevřena je pizzerie. Děti potěší dětský koutek a dětské hřiště s trampolínami. Otevřeno je celoročně, pouze z důvodů provozních úprav, nebo nepřízně počasí může být dráha uzavřena.


Naučná stezka Jedlový důl

Z Josefova dolu se pěšky vydáte po modré turistické značce, která vede od nádraží ČD. Naučná stezka je 2 km dlouhá, rozprostírá se na více jak 12 hektarech s názvem Jedlový důl. Má devět stanovišť, které návštěvníky seznamují s přírodními zajímavostmi této lokality. Přestávku si můžete udělat u Pekelné tůně, kde je lavička s výhledem na první vodopád a po odpočinku pokračovat dál. Největší a nejkrásnější vodopád Jizerských hor je vysoký 12 metrů, stezka vede lesem kolem horské říčky Jedlová a končí tzv. mořskou cestou. Trasa je dost kamenitá, v žádném případě není vhodná pro kola. Pokračovat můžete dál po turistických značkách na Čihadlo, nebo na Kneipu a nebo se stejnou cestou vrátit zpět.

 Vodopády Jedlová

Rozhledna Královka

V roce 1888 nechali členové německého horského spolku na vrcholu Maxovského hřebene postavit 19 metrů vysokou dřevěnou vyhlídkovou věž. Ta měla podobný osud jako jiné dřevěné stavby a po osmnácti letech ji smetla jedna z jizerskohorských vichřic. Jablonecký stavitel Stephan Arnold ji na popud movitých členů janovského odboru navrhl tentokrát z kamene. Základní kámen samostatně stojící vyhlídky o výšce 23,5 metrů byl položen 26. května roku 1907 a již 8. září byla svolána lidová slavnost a rozhledna otevřena. V roce 2007 byl vztyčen kousek od rozhledny mohutný kříž na počest stoletého výročí vybudování rozhledny. Rozhledna Královka je v nadmořské výšce 859 metrů. Vedle vyhlídky je restaurace s posezením uvnitř i venku na letní zahrádce, děti potěší rozměrné hřiště s prolézačkami. Královka leží necelých 6 kilometrů od Vila Fantazie.

 Královka, pohled z rozhledny na Ješted

Křížová cesta

Pokud plánujete výlet na rozhlednu Slovanka, nezapomeňte projít 500 metrů dlouhou křížovou cestu. Křížová cesta vede z Horního Maxova do kopce ke Slovance a dále pak k Seibtově studánce. Cesta má 15 zastavení, poslední patnáctý kámen je právě u studánky. Cestu původně postavili bratři Antonín a Josef Seibt v roce 1840. Ale již v roce 1895, jak uvání kronika, je cesta v rozvalinách. Na podzim v roce 2010 se začalo s renovací památky a o tři roky později byla slavnostně otevřena. Na konci cesty bývala kaplička na památku Panny Marie Bolestné, tato se však na konci šedesátých let minulého století stala rekreačním objektem.

 Křížová cesta

Rozhledna Slovanka

Necelé dva kilometry od Vila Fantazie je vzdálena rozhledna Slovanka, která byla první dokončenou vyhlídkovou věží v Jizerských horách. Věž je vysoká 11 metrů, nachází se na Maxovském hřebenu v nadmořské výšce 820 m. Její jednotlivé díly sem byly převezeny v roce 1887 až z Vídně, kde věž sloužila jako exponát na průmyslové výstavě. Středem subtilní jemné kovové konstrukce Slovanky vede točité schodiště, z otevřené plošiny se návštěvníci mohou kochat pohledy na Jizerské hory a Krkonoše. Z dnešního pohledu je však Slovanka zajímavější jako technická památka.

 Rozhledna Slovanka

Rozhledna Bramberk

Rozhledna Bramberk Pěšky dostupná rozhledna Bramberk je přibližně 3 kilometrová trasa, pokud se vydáte k rozhledně autem, je to asi 15 minut. Vyhlídková věž se tyčí na nápadném vrchole severně od městečka Lučany nad Nisou.Původní vyhlídka byla dřevěná 16 metrů vysoká věž, kterou postavil lučanský odbor německého horského spolku v roce 1889. Rozmary počasí však vykonaly své, rozhledna zchátrala a musela být uzavřena. V roce 1911 započala stavba kamenné bramberské věže vysoké 21 metrů. Projekt vypracoval architekt Robert Hemmrich. Z věže je možné vidět všechny rozhledny jablonecka, ale také Sněžku, Černou horu, Klíč, nebo Luž v Lužických horách.


Apartmán Jaro Apartmán Léto Apartmán Podzim Apartmán Zima
+420 604 465 442